Warsztaty Blog roku 2014

Zapisz się!

Już po raz czwarty Onet i Blog Roku edukują blogosferę. Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla blogerów, które odbędą się w dniu Gali konkursu Blog Roku (3 marca) w Centrum Konferencyjnym Muranów w Warszawie (ul. Anielewicza 6).

Z okazji jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu Blog Roku wydarzenie to odbędzie się dwutorowo. Na jednej sali swoje prelekcje poprowadzą m.in. specjalista SEO, prawnik, youtuber Kuba Jankowski czy znani blogerzy: Michał Szafrański, Agnieszka Kaluga, Konrad Kruczkowski czy Agata Lipiec, współpracująca z blogerami z ramienia PZU.

Na drugiej sali, w tym samym czasie, będą trwały burzliwe prelekcje, m.in. na temat stalkingu w sieci, współpracy z markami czy promowania bloga w social mediach. Wystąpią w nich m.in. Jarosław Kuźniar, Dorota Zawadzka, Maciek Budzich (Mediafun) czy Arlena Witt (Wittamina).

Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest posiadanie bloga (założonego w 2014 roku lub wcześniej i z przynajmniej jedną notką opublikowaną w 2015 roku). Kto pierwszy ten lepszy - pod warunkiem, że spełnia powyższe wymagania oczywiście :)

Sala pierwsza (prelekcje)

9:15 - przywitanie

9:15 - 10:00 - Grzegorz Strzelec, Onet: "Najciekawsze dla blogera mity i triki SEO"

10:15 - 11:00 - Kuba Jankowski, Onet, KubaShowTV: "Jak z blogera stać się YouTuberem?"

11:15 - 12:00 - Agnieszka Kaluga, Zorkownia: "Mniej znaczy więcej - jak z powodzeniem pisać notki blogowe"

12:00 - 12:30 - przerwa

12:30 - 13:15 - Michał Szafrański, Jak oszczędzać pieniądze?: "Dobra umowa współpracy, czyli o co zadbać i jak ją napisać?"

13:30 - 14:15 - Agata Lipiec, "Bloger a marka - wskazówki dot. współpracy"

14:30 - 15:15 - Konrad Kruczkowski, Halo Ziemia: "Quality i slow blogging, czyli jak zbudować blog o długim terminie ważności"

15:30 - 16:15 - Daniel Szczepański, Onet: "Wykorzystanie cudzych utworów w blogu"

Sala druga (panele)

10:30 - 11:30 - panel dyskusyjny pt.: "Jak dobierać kampanię do profilu swojego bloga?"
Prowadzący: Michał Szafrański, Jak oszczędzać pieniądze?
Uczestnicy: Agata Lipiec (PZU), Maciej Budzich (Mediafun), Tomasz Sulewski (Orange), Anna Zając (fashionable.com.pl)

12:00 - 13:00 - panel dyskusyjny pt.: "Jak radzić sobie z hejterami?"
Prowadzący: Jacek Kotarbiński, kotarbinski.wordpress.com
Uczestnicy: Jarosław Kuźniar (TVN 24), Karol Paciorek, Aleksandra Radomska (Mam wątpliwość), Agnieszka Kaluga (Zorkownia)

13:30 - 14:30 - panel dyskusyjny pt.: "Jak bronić się przed stalkingiem w sieci?"
Prowadzący: Konrad Kruczkowski, Halo Ziemia
Uczestnicy: Justyna Mazur (Krótki Poradnik), Dorota Zawadzka, Lidia Piechota (www.lidiapiechota.pl), Joanna Banaszewska, Oficer Prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV

15:00 - 16:00 - panel dyskusyjny pt.: Wykorzystanie kanałów w social media do promocji bloga
Prowadzący: Paweł Lipiec; VML, Wybiegane.pl
Uczestnicy: Arlena Witt (wittamina.pl); Kuba Jankowski (Onet, KubaShowTV), Hanna Kozłowska (Haart)

Zapisz się!

Prelegenci i paneliści:

Grzegorz Strzelec
Grzegorz Strzelec
Od ponad 30 lat pasjonat świata IT. Pierwsze kroki stawiał w latach 80 na komputerach Atari i języku BASIC. Ma za sobą ponad dekadę doświadczeń biznesowych nie tylko w świecie IT. Obecnie zarządza i jest odpowiedzialny za wyniki SEO całej grupy Onet. Posiada prestiżowy tytuł ,,Top Contributor" nadany przez Google Inc. gdzie wspomaga zespół Search Quality Team w rozwiązywaniu problemów polskich Webmasterów z zakresu SEO. Założyciel grupy społecznościowej Google+ "SEO Poland", zrzeszającej już ponad 3400 osób zainteresowanych polską branżą SEO. Wykłada SEO zarówno dla początkujących blogerów jaki zaawansowanych specjalistów IT. Na warsztatach Bloga Roku wystąpi po raz trzeci. Prywatnie miłośnik podróży, kotów oraz kultury hiszpańskiej.
Maciek Budzich
Maciek Budzich
W blogosferze od prawie dekady, z Blog Roku od samego początku - autor bloga o mediach, marketingu i internecie - mediafun.pl. Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowaniem w budowaniu marki, wizerunku, promocji firmy i przedsiębiorczością. Przygląda się kampaniom reklamowym, działaniom public relations, mniej lub bardziej udanym akcjom wirusowym, tropi nieetyczny marketing ,,szemrany", wykorzystuje i testuje większość dostępnych narzędzi społecznościowych i mikroblogowych. Nadal nie wie czy reklama kłamie.
Kuba Jankowski
Kuba Jankowski
Szerszemu gronu odbiorców internetu dał się poznać w 2010 roku, wraz z premierą pierwszego odcinka MaturaToBzdura, programu którego był współtwórcą i prowadzącym. Po trzech latach sprawdzania wiedzy Polaków, zrezygnował z prowadzenia programu i zaczął pomagać innym rozwijać kanały na YouTube. Swoim belferskim zapędom daje ujście w postaci pracy z młodzieżą w Warszawskiej Szkole Reklamy. Prelegent i uczestnik wielu konferencji, prowadzi swój kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/KubaShowTV
Tomasz Sulewski
Tomasz Sulewski
Panelista Head of Social Media Strategy & Coordination w Orange Polska. Do jego zadań należy m.in. inspirowanie i koordynacja działań komunikacyjnych w mediach społecznościowych, bieżące śledzenie i prognozowanie trendów oraz ich transformowanie na strategiczne i taktyczne działania departamentów firmy. Z komunikacją i PRem związany zawodowo i społecznie od kilkunastu lat. Prywatnie jest trenerem i wykładowcą akademickim w zakresie wykorzystania nowych technologii w komunikacji, zarządzania, fundraisingu i budowania wizerunku organizacji. Harcmistrz ZHR, w latach 2006-2008 odpowiadał za politykę komunikacyjną i był rzecznikiem prasowym organizacji. Członek SocialMedia.org, elitarnej organizacji gromadzącej liderów social media z największych światowych marek.
Agnieszka Kaluga
Agnieszka Kaluga
Magister filologii polskiej, redaktorka, korektorka, wykładowczyni, prelegentka (TEDx, Blog Forum Gdańsk), nagrodzona w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Kobieta Przedsiębiorcza, współzałożycielka organizacji DLACZEGO oraz BLOGteja - inicjatywy integrującej poznańską blogosferę. Niedawno ukończyła psychologię na UAM. Nade wszystko wolontariuszka hospicyjna. Autorka bloga Zorkownia, nagrodzonego trzema statuetkami w konkursie Blog Roku 2011 (Najlepszy Blog Literacki, Wyróżnienie Główne, Blog Blogerów), docenionego również przez "Wysokie Obcasów", będącego Złotą Stroną tygodnika "Wprost". Fanka Lao Che i Michałków. Namiętnie gra w Dixita. Autorka książki "Zorkownia" (Wydawnictwo Znak) i "ChoroWitka" (Wydawnictwo Muza). Wciąż w drodze.
Ania Zając
Anna Zając
Jest absolwentką filologii polskiej oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od trzech lat jest aktywną blogerką w sieci i poza nią. Uwielbia poznawać ludzi, dlatego chętnie organizuje póki co lokalne spotkania blogerów. Bloguje z mężem, ponieważ blog fashionable.com.pl to ich ogromna pasja. Stał się też ich sposobem na życie i wypełnia je po brzegi. Ania i jej mąż są otwarci na świat, dlatego chętnie podróżują, przeprowadzają się i zbierają liczne doświadczenia. Na blogu znajdziecie modę w wielu wymiarach ich niecodziennej codzienności. Blog to dla nich nie tylko pamiętnik, ale także rozmowa z czytelnikiem, którego bardzo szanują.
Michał Szafrański_warsztaty
Michał Szafrański
Od lipca 2012 r. prowadzi blog "Jak oszczędzać pieniądze" - jakoszczedzacpieniadze.pl, a od sierpnia 2013 roku robi to na pełny etat. Tylko w 2014 roku miał okazję współpracować z kilkoma firmami i markami podpisując umowy o wartości kilkuset tysięcy złotych. Wszystkie honoraria zostały zapłacone. Większość z góry - przed rozpoczęciem współpracy. Podczas swojej prezentacji opowie, jak skonstruować dobrą umowę współpracy. Pokaże, jakie niekorzystne dla blogerów zapisy próbują stosować agencje reklamowe oraz jak je modyfikować. Podpowie o co warto kruszyć kopie, a gdzie lepiej odpuścić. Wyjaśni także dlaczego warto samodzielnie pisać umowę i nie powierzać tego zadania w całości prawnikom. Serdecznie zapraszamy. Będzie konkret:)
Jarosław Kuźniar
Jarosław Kuźniar
Młody, ale pełnoletni dziennikarz radiowy i telewizyjny. W pracy od szesnastego roku życia. Trójka, Radio ZET, TVN, TVN 24. Marki, które mówią same za siebie. Zmieniał je, bo szukał więcej - wiedzy i pracy. Spotkał na swojej drodze Mistrzów, którzy mieli czas zatrzymać się i nauczyć go zawodu: Kaczkowski, Niedźwiedzki, Kydryński, Mann, Miszczak. Kuźniar może mówić 25 h, 8 dni w tygodniu. Jeśli ma coś do powiedzenia. Prywatnie podróżnik, pasjonat fotografii podróżniczej i właściciel www.goforworld.com.
Agata Lipiec
Agata Lipiec
Od października 2013 roku odpowiada w Biurze Komunikacji Korporacyjnej PZU za działania w mediach społecznościowych i współpracę z blogosferą. Wdrożyła i odpowiada za rozwój serwisów: dajemyrade.pl, pomoctomoc.pzu.pl oraz blog.pzu.pl, a także za aktywności marki w mediach społecznościowych. Wcześniej stworzyła i odpowiadała za realizację strategii social media w PKO Banku Polskim. Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania pasjonatka nowych mediów i komunikacji w Internecie.
Konrad Kruczkowski_warsztaty
Konrad Kruczkowski
Autor bloga haloziemia.pl nagrodzonego tytułami Bloga Roku 2013, Bloga Blogerów i Bloga Roku w kategorii Publicystka, polityka i społeczeństwo. Na swoim blogu porusza kwestie społeczne: role i model ojcostwa, kwestie wykluczeń, dużo uwagi poświęca organizacjom z sektora NGO. Jako bloger jest przyjacielem i ambasadorem Stowarzyszenia WIOSNA, gdzie aktywnie wspiera Szlachetna Paczkę i Akademię Przyszłości. Jeden z autorów Onet. Publikuje również w miesięczniku "W Drodze" i serwisie DEON.pl. Aktualnie pracuje nad swoją pierwszą książką, która w 2015 roku ukaże się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa. Do niedawna związany z branżą reklamową, dzisiaj zajmuje się tylko i wyłącznie publicystyką i mediami. Prywatnie mąż i tata.
Jacek Kotarbiński
Jacek Kotarbiński
Uznany autorytet świata marketingu. Laureat konkursu Blog Roku 2012 Onet.pl w kategorii "Blogi profesjonalne i firmowe". Od 23 lat praktycznie wspiera firmy w zakresie rozwoju ich konkurencyjności, innowacji i marketingu. Bloger Harvard Business Review Polska. Trener biznesu, coach i konsultant zarządów. Jego e-book "Sztuka Marketingu" już po 4 miesiącach znalazł się na drugim miejscu iTunes w kategorii "Biznes i Finanse".
Studiował w Niemczech, Austrii i Polsce. Doktorant Uniwersytetu Gdańskiego. Międzynarodowy ekspert shopper marketingu. Wykładowca Questus/ Chartered Institute of Marketing, Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkoły Bankowej i Uniwersytetu Gdańskiego.
Publikuje artykuły w "Marketingu w Praktyce" i "Marketer Plus". Pomysłodawca fanpage'u Bareizmy Wiecznie Żywe (101 tys. fanów). Autor bloga kotarbinski.com i książki "Sztuka Rynkologii" wydanej przez One Press.
Arlena Witt
Arlena Witt
Na co dzień pracuje z językiem - jako korektor tekstu, copywriter i tłumacz, a także nauczyciel języka angielskiego i fotograf. Prowadzi blog wittamina.pl - o języku i zdrowym rozsądku, na którym prostymi słowami tłumaczy, co to jest gender, czym różni się "ilość" od "liczby", jak wymawiać McConaughey i Beyonce oraz jak zwinąć słuchawki, by się nie plątały w kieszeni. Promuje pozytywne myślenie i rozwiązywanie problemów. Aktywna w takich serwisach jak Twitter i Vine, gdzie odpowiednio w 140 znakach i 6 sekundach przekazuje swoje nie zawsze złote myśli.
Dorota Zawadzka
Dorota Zawadzka
Dorota Zawadzka - psycholog rozwojowy, współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, czynnie wspiera akcje "Bicie jest głupie", "Kocham nie biję.", "Kocham reaguję" oraz inne przedsięwzięcia społeczne. Zaangażowana w działalność wspierającą nowelizację Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie. Od 2000 współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, a od 2010 roku jest ambasadorem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Jest społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka. Współautorka projektu "Bezpieczne media". Ekspertka i współautorka wielu programów telewizyjnych i radiowych poświęconych dzieciom, w tym "Superniani". Blogerka. Autorka wielu poradników dla rodziców.
Paweł Lipiec
Paweł Lipiec
Absolwent Politechniki Warszawskiej, w Grupie Allegro odpowiadał za prowadzenie edukacyjnego serwisu eCommerce.edu.pl. Na co dzień zajmował się rozwojem i promocją serwisu oraz nadzorował tworzenie treści. Obserwator i komentator polskiego rynku e-commerce. Aktywny uczestnik społeczności, od IRCa poprzez fora i grupy dyskusyjne, serwisy mikroblogowe, społeczności po blogi. Aktywnie uczestniczy w wielu projektach aktywizujących polską blogosferę już ponad 10 lat. W VML Poland odpowiada za ambasadorski efekt kampanii realizowanych przez agencję, tj. za ich skalę i dobre dopasowanie działań influencerskich do założeń strategiczno-kreatywnych komunikacji i marki.
Hania Kozłowska
Hanna Kozłowska
Hanna Kozłowska - autorka bloga HAART galeria dobrych pomysłów haart.com.pl. Orędowniczka odnawiania starych, zapomnianych przedmiotów. Promotorka handmade i DIY (zrób to sam). Optymistka, wierząca w wielką siłę kreatywnego myślenia. Matka, żona i wielbicielka wszystkiego co unikatowe. Od 15 lat związana z branżą wydawniczą.
Aleksandra Radomska
Aleksandra Radomska
Radomska - klasyczny przykład ekstrawertyczki, dla której pisanie i gadanie to jedna z podstawowych czynności życiowych. Z wykształcenia socjolog, z racji niezbadanych wyroków boskich matka, z zamiłowania blogerka. Od 2011 kąśliwie komentuje rzeczywistość i dzieli się swoimi spostrzeżeniami na blogu www.mamwatpliwosc.pl. Laureatka Bloga Roku 2011 w kat. Absurdalne i Offowe. Kobieta typu traktor.
Justyna Mazur
Justyna Mazur
Justyna Mazur, autorka bloga Krótki poradnik jak ogarnąć życie. Z miłości do pisania poszła na studia dziennikarskie. Przez prawie dwa lata pracowała w największym polskim serwisie plotkarskim, po czym na chwilę wylądowała w telewizji. Na stałe zawodowo związana z reklamą i PR, jednak przede wszystkim ceni sobie szczerość w pisaniu, którą pielęgnuje na blogu po pracy. Autorka głośnego artykułu pt. "Horror, który przeżyłam" o toksycznej internetowej relacji noszącej znamiona stalkingu.
Lidia Piechota
Lidia Piechota
Lidia Piechota, czyli Extremama. Mama, dziennikarka, blogerka i videoblogerka, na co dzień mieszkająca w Olsztynie. Na łamach prowadzonego przez siebie bloga http://www.lidiapiechota.pl/ pokazuje, że bycie mamą to zadanie nie tylko ekstremalnie trudne, lecz także ekstremalnie wyjątkowe. Doświadczyła stalkingu. Wzięła udział w kampanii społecznej przeciwko stalkingowi kanału ID Polska. Pytana, dlaczego, odpowiada, że nie zgadza się, by stalking kierował jej życiem, że nie chce być bezczynna.
Karol Paciorek
Karol Paciorek
Twórca internetowy od 2010 roku. Prowadził na YouTube program o fotografii "Podcast 35mm", oraz "Lekko Stronniczy". Niebawem, również na YouTube, startuje jego nowy program.
Daniel Szczepański
Daniel Szczepański
Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik Grupa Onet.pl S.A. Specjalizuje się w prawie reklamy, prawie nowoczesnych technologii oraz regulacjach prawnych dotyczących funkcjonowania usług świadczonych z wykorzystaniem Internetu.
Zapisz się!

Sponsor warsztatów:

Patroni medialni konkursu: