Warsztaty Blog Roku 2013

Zapisz się!

Już po raz trzeci zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla blogerów, które odbędą się w dniu Gali Bloga Roku (27 lutego) w Centrum Konferencyjnym Muranów w Warszawie (ul. Anielewicza 6).

W pierwszej edycji warsztatów w roli prelegentów wystąpili m.in. Artur Kurasiński, Maciej Budzich i Natalia Hatalska. W zeszłym roku byli to np. Łukasz Jakóbiak czy Grzegorz Strzelec, specjalista SEO, który poprowadzi prelekcję również podczas tegorocznej edycji. I tym razem grono prelegentów zasilą eksperci, których śmiało można nazwać autorytetami świata blogosfery. Zobaczcie sami i śpieszcie się. W spotkaniu może wziąć udział ograniczona liczba osób. Kto pierwszy, ten lepszy.

Sprawdź plan warsztatów i listę prelegentów

09:30 – Przywitanie gości

09:35 – Jarosław Lipszyc, aktywny propagator nowoczesnej edukacji oraz wolnej kultury: Content do pożyczenia - prawo autorskie w praktyce

10:30 - Konrad Traczyk, HASH|FM: Dlaczego potrzebujemy standardu badawczego dla blogów i vlogów? Czemu powinno to obchodzić właśnie Ciebie?

11:00 – przerwa

11:15 – Joanna Opiat-Bojarska, pisarka i blogerka: Jak przekuć sukces bloga na sukces wydawniczy?

12:00 – Grzegorz Strzelec, specjalista SEO w Onet.pl: Warsztaty SEO - jak napisać najlepszy artykuł na blog? Dowiedz się, jak Google widzi Twój artykuł, jak to sprawdzać i co z tą wiedzą zrobić.

13:00 – przerwa

13:30 – Jacek Kotarbiński, trener, coach, bloger: Kim staje się bloger dla swoich czytelników? W jaki sposób kształtować relacje z odbiorcami? Proste zasady, które pozwolą na zbudowanie dobrej komunikacji

14:15 – Marcin Ostrowski – Prezes Zarządu Motoraporter, Justyna Wojtaszczyk – Doradca Zarządu ds. Marketingu w Motoraporter: Jak stworzyć markę i pozyskać inwestorów?

15:00 – przerwa

15:15 – Artur Roguski, dyrektor ds. rozwoju mediów elektronicznych, Brief: Jakość treści na blogach - jak pisać, by lepiej się czytało?

Spotkanie rozpoczyna się o 9:30. Prosimy o wcześniejsze przybycie.

Zapisz się!

Prelegenci:

Jacek Kotarbiński
Jacek Kotarbiński
Uznany autorytet świata marketingu. Laureat konkursu Blog Roku 2012 Onet.pl w kategorii "Blogi profesjonalne i firmowe". Od 23 lat praktycznie wspiera firmy w zakresie rozwoju ich konkurencyjności, innowacji i marketingu. Bloger Harvard Business Review Polska. Trener biznesu, coach i konsultant zarządów. Jego e-book "Sztuka Marketingu" już po 4 miesiącach znalazł się na drugim miejscu iTunes w kategorii "Biznes i Finanse". Studiował w Niemczech, Austrii i Polsce. Doktorant Uniwersytetu Gdańskiego. Międzynarodowy ekspert shopper marketingu. Wykładowca Questus/ Chartered Institute of Marketing, Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkoły Bankowej i Uniwersytetu Gdańskiego. Publikuje artykuły w "Marketingu w Praktyce" i "Marketer Plus". Pomysłodawca fanpage'u Bareizmy Wiecznie Żywe (101 tys. fanów). Autor bloga kotarbinski.com i książki "Sztuka Rynkologii" wydanej przez One Press.
Jarosław Lipszyc
Jarosław Lipszyc
Od 2007 roku Prezes Fundacji Nowoczesna Polska, członek prezydium Koalicji Otwartej Edukacji, członek komitetu Obywateli Kultury, współzałożyciel stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego, członek komisji rewizyjnej Internet Society Polska. Przed pracą w Fundacji wieloletni dziennikarz, poeta i muzyk, aktualnie aktywny propagator nowoczesnej edukacji oraz wolnej kultury. Autor koncepcji portalu "Włącz Polskę" Ministerstwa Edukacji Narodowej. Bierze aktywny udział merytoryczny we wszystkich projektach Fundacji, prowadzi szkolenia dla nauczycieli oraz liczne wystąpienia i wykłady związane z nowoczesnymi technologiami, edukacją oraz prawem internetowym. Aktywnie uczestniczył w akcji społecznej na rzecz przeprowadzenia konsultacji środowiskowych wprowadzenia Rejestru Stron i Usług Zakazanych, uczestnik debaty “Zapytaj Premiera”, uczestnik debat o ACTA i przyszłości praw autorskich, aktywny promotor dialogu i współpracy sektora pozarządowego z administracją publiczną.
Joanna Opiat-Bojarska
Joanna Opiat-Bojarska
Zaczęła prowadzić bloga (www.opiatbojarska.blog.pl) po tym, jak wygrała walkę o swoje życie. Pokonała sparaliżowane ciało i udowodniła, że w jej słowniku nie funkcjonuje pojęcie "rzeczy niemożliwych". W 2011 roku zadebiutowała autobiografią "Kto wyłączy mój mózg?" (Zysk i ska), powstałą w oparciu o blog. Później ukazały się kolejne powieści obyczajowe "Blogostan" oraz "Klub Wrednych Matek". W czerwcu 2013 roku zachwyciła czytelników kryminalno-obyczajową powieścią: "Gdzie jesteś, Leno". W jej książkach nic nie jest takie, jakim się wydaje. Polecają je gwiazdy showbiznesu, pisarze i policjanci. W marcu ukaże się najnowsza powieść autorki: "Słodkich snów, Anno" - pierwszy tom obyczajowo-kryminalnej serii o dziennikarce śledczej Annie Rogozińskiej.
Marcin Ostrowski
Marcin Ostrowski
Prezes Zarządu Motoraporter Sp. z o.o. Ogólnopolskiej Sieci Ekspertów Motoryzacyjnych. Przedsiębiorca i inwestor, członek Zarządów i Rad Nadzorczych wielu polskich i zagranicznych firm działających w różnych branżach. Anioł Biznesu działający w Sieci Aniołów Biznesu Amber przy Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Aktywny promotor kultury start-up 'owej w biznesie i doradca wielu biznesów. Fan motoryzacji i żeglarstwa.
Artur Roguski
Artur Roguski
Przygodę z marketingiem rozpoczął w warszawskim biurze Ogilvy Interactive. Obecnie odpowiedzialny za rozwój nowych mediów w magazynie branżowym "Brief". Od trzech lat prowadzi bloga "Why so social", który koncentruje się wokół marketingu w internecie i mediach społecznościowych.
Grzegorz Strzelec
Grzegorz Strzelec
Od ponad 25 lat pasjonat świata IT. Pierwsze kroki stawiał w latach 80 na komputerach Atari i języku BASIC. Ma za sobą ponad dekadę doświadczeń biznesowych nie tylko w świecie IT. Obecnie zarządza strategią SEO w Grupie Onet. Posiada prestiżowy tytuł "Top Contributor" nadany przez Google Inc., gdzie wspomaga zespół Search Quality Team w rozwiązywaniu problemów polskich webmasterów z zakresu SEO. Od kilku lat redaktor w Open Directory Project i założyciel grupy społecznościowej Google+ "SEO Poland" zrzeszającej już ponad 2200 osób zainteresowanych polską branżą SEO. Ubiegłoroczne warsztaty Bloga Roku to gorąco przyjęta i szeroko komentowana prezentacja, którą można zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=W1A6_03BpWc Prywatnie miłośnik podróży, kotów oraz kultury hiszpańskiej.
Konrad Traczyk
Konrad Traczyk
CEO Social Hackers Sp. z o.o. / HASH|FM
Justyna Wojtaszczyk
Justyna Wojtaszczyk
Doradca Zarządu ds. Marketingu w Motoraporter Sp. z o.o. Ogólnopolskiej Sieci Ekspertów Motoryzacyjnych, właścicielka agencji marketingowej. Od ponad 10 lat odpowiedzialna za różnorodne projekty biznesowe w małych i średnich przedsiębiorstwach. Mentor i doradca start-upów. Fanka nurkowania, żeglarstwa i dobrej książki.
Zapisz się!

Sponsor warsztatów:

Patroni medialni konkursu: