Sebastian Rutkowski

Sebastian Rutkowski

Juror w kategorii

Sebastian Rutkowski – młody, pochodzący z Jeleniej Góry wokalista. Brał udział w wielu festiwalach i przeglądach piosenek, które wielokrotnie wygrywał lub zdobywał wyróżnienia. Szerokiej publiczności zaprezentował się jako uczestnik i półfinalista pierwszej edycji programu "Must Be The Music".
Od udziału w programie jego kariera systematycznie nabiera tempa. Został dostrzeżony przez jego obecnego managera. Mając już managera, Sebastian nawiązał współpracę z polskimi oraz zagranicznymi producentami, czego pierwszym efektem był debiutancki singiel nagrany z portugalskim raperem Tz, zatytułowany "USED":
http://www.youtube.com/watch?v=dUC2Sfi-B30

Singiel został nagrany w Londynie, a jego producentem był Pete Hammond, współpracujący na stałe ze światowymi gwiazdami, takimi jak choćby Kylie Minoque. Za mastering singla odpowiadał Andy Jackson – nominowany do nagrody Grammy za mastering płyt zespołu Pink Floyd.
W 2012 roku Sebastian zaczął bardzo poważnie rozwijać swoją karierę muzyczną, poszerzając z każdym dniem grono fanów. Debiutancki singiel został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych, czego dowodem może być choćby bardzo długa obecność i wielokrotne pierwsze miejsce na największej liście hitów w telewizji 4funTV - zestawieniu "LAJK CZART". Ponadto Sebastian zagrał w 2012 roku ponad 30 koncertów, udzielił mnóstwa wywiadów dla największych polskich mediów, kilkakrotnie gościł w bardzo popularnym programie "Jaka to melodia", brał udział w akcjach charytatywnych i społecznych, takich jak np. "Stop Przemocy w Szkole". Przy okazji EURO 2012, jako członek grupy YoungBlood nagrał singiel i klip promujący, to największe w historii naszego kraju wydarzenie sportowe. Utwór nosi nazwę "Serca Kształt": 
http://www.youtube.com/watch?v=RIYnjPjiPxg 

23 kwietnia 2013 roku premierę miał drugi solowy singiel Sebastiana, do którego stworzony został również teledysk z udziałem jego fanów. Utwór nosi nazwę "Powiedz mi". Klip przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszych miejscach list hitów telewizji muzycznych oraz branżowych portali. Przez wiele tygodni był absolutnym numerem 1 na portalu INTERIA.PL, gdzie deklasował rywali we wszystkich możliwych zestawieniach. Dodatkowo tylko na kanale YouTube zanotował 500.000 wyświetleń w zaledwie miesiąc od premiery. Obejrzeć go można tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=UxAskz2pZ6Y 

Ostatecznie Sebastian związał się również z wytwórnią HQT Music Group, z którą w 2014 roku wyda swój debiutancki album. Płyta produkowana jest przy współpracy z najlepszymi aranżerami, producentami oraz autorami tekstów.
Po premierze płyty wystartuje trasa koncertowa, tworzona przy współpracy z JESSY ART MUSIC, która zasięgiem obejmować będzie cały kraj. Trasa będzie połączona z akcja społeczną i będzie nosić nazwę "Pokonaj siebie". Szczegóły akcji znaleźć można tutaj: www.pokonajsiebie.com.pl

Oficjalny Instagram:
http://instagram.com/Rutkowsky

Oficjalny Twitter:
https://twitter.com/Seb_Rutkowski

Kanał YouTube:
http://www.youtube.com/user/rutkowskisebastian

Oficjalny BLOG:
http://sebastian-rutkowski.pl/blog/

Profil na muzzo.pl:
http://sebastian-rutkowski.muzzo.pl/

Patroni medialni konkursu: