Artykuły:

 • Tchnienie minionej epoki

  Z wykształcenia pielęgniarka i położna. Pracowała w szpitalu, w salonie kosmetycznym, w żłobku, w zakładzie pogrzebowym, sprzedawała broń myśliwską, robiła obrazy z suszu, a teraz pracuje w firmie reklamowej. Jeździ na motocyklu. W duchu żyje jednak w przedwojennych czasach, gdzie panie chodziły w kapeluszach, a panowie bez pardonu całowali kobiety w dłoń. Dlatego na swoim blogu cofa się w czasie pisząc o niesłusznie (jej zdaniem) zapomnianych ludziach kultury i sztuki. Każdą historię znajduje sama, by potem pracować nad nią nawet kilka tygodni.

 • Znam swoje miejsce - nic się nie pomieszało

  Zeszłoroczna edycja konkursu Blog Roku należała do Agnieszki Kalugi. Autorka bloga www.zorkownia.blogspot.com została niepisaną zwyciężczynią konkursu. Otrzymała aż trzy statuetki - Wyróżnienie Główne, Blog Blogerów i nagrodę w kategorii Blogi Literackie. Te wszystkie nagrody to nie przypadek, bo kto raz odwiedzi Zorkownię, wróci. Ten blog zmienia rzeczywistość i spojrzenie na świat każdego czytelnika. Trudno o nim zapomnieć, trudno wymazać z pamięci historie, o których Kaluga pisze. Śmierć to trudny temat, jednak na tym blogu mamy szansę przyjrzeć się mu spokojnie, z bliska.

Zobacz więcej »

Filmy:

 • Blogowe warsztaty staną się tradycją?

  Warsztaty dla blogerów

  Jak co roku można było poznać tajniki blogowania i szukać dalszych inspiracji. Warsztaty w ramach Bloga Roku 2012 prowadzili m.in. Basia Sołtysińska i Łukasz Jakóbiak z "20m2 Łukasza". Dziś wieczorem uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów Bloga Roku 2012. Zapraszamy na relację "live" od godziny 20.00 w Onet

 • Marcin Meller wiódł prym na obradach Jury Konkursu Blog Roku 2012

  To był prawdziwy armagedon

  Jurorzy ścierali się między sobą wyłaniając zwycięzcę i doszło nawet do spektakularnej potyczki między paniami... Dziś wieczorem uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów Bloga Roku 2012. Zapraszamy na relację "live" od godziny 20.00 w Onet.

Zobacz więcej »

Galerie:

Sponsorzy: