Wybieramy Blog Roku 2008
Szukaj bloga:
OK

Artykuły

O Blogu Roku, blogach i blogowaniu

Relacja z gali Konkursu Blog Roku 2008

- Jestem w szoku, nie spodziewałam się głównej wygranej w tym konkursie - powiedziała 14-letnia Patrycja, odbierając statuetkę Złotego Pióra i voucher na "podróż marzeń" o wartości 15. tys. zł, jako najlepsza blogerka 2008 roku. »

Poznaliśmy laureatów konkursu Blog Roku 2008

14-letnia Patrycja wygrała konkurs Blog Roku 2008. Kapituła Konkursu, w skład której weszło 10 osób znanych ze świata kultury i mediów, uznało za najlepszy blog Mój Tata!

Zwyciężczyni otrzymała voucher na "podróż marzeń" w wysokości 15.000 zł brutto. »

Kto zostanie blogerem 2008 roku?

Wieczorem wielki finał czwartej edycji Konkursu Blog Roku 2008. Podczas gali konkursowej poznamy zdobywcę Nagrody Głównej – tytułu Blog Roku 2008 oraz laureatów dwóch Wyróżnień Głównych. Zwycięzca pojedzie w "podróż marzeń", otrzymując voucher na 15.000 zł na wycieczkę do dowolnie wybranego kraju. »

Poczet blogerów polskich

Blogowali już wtedy, kiedy większość nie miała pojęcia o istnieniu blogów, albo wręcz przeciwnie - istnieją w blogosferze krótko, ale weszli do niej z ogromnym impetem. Są popularni, czytani, kontrowersyjni. Inicjują akcje społeczne, pobudzają do dyskusji, wyznaczają nowe trendy w blogowaniu. Przedstawiamy blogi, które wstrząsnęły polską blogosferą. »

Blogi zmieniły ich życie

Wawrzyniec Prusky wydał książkę, Mi:) dostała pracę, a Gofer73 stała się wzorem do naśladowania dla wielu rodziców. Różni ich niemal wszystko, łączy jedno - wszyscy zostali zwycięzcami kolejnych edycji Konkursu Blog Roku. »

Bloguję, więc jestem

Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby założyć blog. Jednak konsekwencji tej, z pozoru tak niewinnej, czynności nie sposób przewidzieć. Czy blogowanie w jakiś sposób zaważy na życiu blogera? Zmieni coś na plus czy może wręcz odwrotnie? Tylko jednego można być pewnym – coś zmieni się na pewno. »

Kto wymyślił blogi?

Blogi mają niezbyt długą, ale bogatą historię. Nie wiadomo dokładnie, kto pierwszy zamieścił w sieci formę przypominającą wirtualny pamiętnik. Spierają się o to znawcy blogosfery i do dziś nie rozstrzygnięto, komu przyznać zaszczytne miano jej ojca. Wiadomo natomiast, kto pierwszy użył terminu "blog". »

Nietypowe blogi

Oryginalność, nowatorska forma lub osobliwa treść. Istnieją blogi wychodzące poza utarte ścieżki pamiętnikarskiego blogowania. To często decyduje o ich popularności. »

Homo blogens - dlaczego ludzie piszą blogi?

Co sprawia, że niemal każdy internauta, prędzej czy później, postanawia zanurkować w blogosferę i założyć bloga – własny kąt w sieci, dzieląc się z czytelnikami swymi najbardziej osobistymi spostrzeżeniami, problemami, pasjami? »
Copyright by Onet.pl | Organizatorem konkursu jest logo