Wybieramy Blog Roku 2008
Szukaj bloga:
OK

Artykuły

Relacja z gali Konkursu Blog Roku 2008

- Jestem w szoku, nie spodziewałam się głównej wygranej w tym konkursie - powiedziała 14-letnia Patrycja, odbierając statuetkę Złotego Pióra i voucher na "podróż marzeń" o wartości 15. tys. zł, jako najlepsza blogerka 2008 roku.
Wczoraj późnym wieczorem w restauracji Rondo Royal w Warszawie odbyła się uroczysta gala wieńcząca konkurs Blog Roku 2008.

Patrycja przyznała, że oswoiła się z myślą, że dostanie jedną z nagród w kategorii "Teen" za blog Mój Tata!, ale kompletnie nie spodziewała się głównej nagrody w całym konkursie. Jurorów wzruszyła blogowa historia dziewczynki, która zaczęła prowadzić zapiski po śmierci ojca, by - jak pisze - uporać się z bólem po stracie najbliższej osoby.

Nastolatka na galę przyjechała z mamą. To jej podziękowała w pierwszej kolejności za to, że wytrzymuje z "tak szaloną nastolatką". Podziękowała też zmarłemu tacie, że "nad nią czuwa". Zadeklarowała, że wygrana nie spowoduje zaprzestania prowadzenia blogu i dalej będzie pisać "do taty i dla taty".

Patrycja nie wie jeszcze, dokąd pojedzie w "podróż marzeń". Jedno jest pewne - na wycieczkę zabierze mamę.

Lider zespołu Nefer, wręczając 14-latce nagrodę za najlepszy blog w kategorii "Teen" (do 16. roku życia) zacytował ze sceny powiedzenie: "utwór można wykonać czysto, równo i do dupy". Tłumacząc swój wybór, powiedział, że członkowie zespołu oceniali blogi jak utwory muzyczne. Wiele było takich właśnie "czystych i równych" - z dobrą grafiką, bezbłędnie napisanymi notkami, ale "brakowało im tego czegoś". I ten właśnie brakujący pierwiastek znaleźli na blogu Patrycji.

Jedno z dwóch Wyróżnień Głównych w konkursie zdobył aktor Adam Fidusiewicz, którego blog Mroczne kalesony rozbawił i zachwycił jurorów. W imieniu autora wyróżnionego blogu Londyn - miasto w Anglii nagrodę odebrała jego żona.

Adam Fidusiewicz również nie krył zaskoczenia. Twierdził, że konkurs "trzymał go w napięciu": uważnie go obserwował i starał się częściej pisać na blogu, żeby "podwyższyć swoje szanse" na wygraną. Nie spodziewał się jednak, że zajdzie tak wysoko, zwłaszcza, że w kategorii tematycznej, w której startował - "Absurdalne i offowe" zwyciężył zupełnie inny blog.

Joanna Senyszyn, która wygrała konkurs w kategorii "Polityka" odebrała nagrodę z rąk jurora Jacka Żakowskiego. Posłanka SLD zdradziła, że do pisania blogu namówił ją portal Onet.pl. Jak przyznała, obawiała się, że nie będzie mieć czasu na prowadzenie regularnych zapisków, ale pisanie blogu bardzo ją wciągnęło. - A poza tym, jak widać, blog odmładza - powiedziała Senyszyn podczas gali.

W kategorii "Moje zainteresowania i pasje" nagrodę odebrała przyjaciółka autorki blogu "Moje wypieki". Co ciekawe, panie są wirtualnymi przyjaciółkami, nigdy się w życiu nie spotkały, znają się tylko za pośrednictwem blogów. Osoba odbierająca nagrodę odpowiedziała na apel Doroty, która nie mogła osobiście odebrać konkursowej nagrody i zgłosiła się na ochotnika, by ją reprezentować, chcąc zwyczajnie pomóc koleżance.

- To jak kobieca pomoc w pieczeniu ciasta - podsumował tę historię prowadzący imprezę Oliwier Janiak i dodał, że panie oprócz "cudownych ciast pieką cudowne słowa".

W kategorii "Absurdalne i offowe" nagrodę wręczał juror Rafał Bryndal, który nie ukrywał, że ocenianie blogów z tej kategorii trafiło w sam środek jego zainteresowań, ponieważ na co dzień porusza się w świecie absurdów. Retrobottega, jej zwyciężczyni, nie ukrywała radości z tego, że dostaje statuetkę z rąk Bryndala. - Postarałam się być tak absurdalna, że włożyłam niewygodne buty - wyznała i dlatego podczas odbioru nagrody musiała się wspierać na ramieniu jurora. Ten, nie chcąc doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku, odprowadził laureatkę aż do krzesła.

Nie wszyscy zwycięzcy w kategoriach tematycznych byli wymowni. Wielu ograniczyło się tylko do powiedzenia "dziękuję" bądź po prostu zaskoczenie i wzruszenie odbierało im głos, jak w przypadku laureatki w kategorii "Literackie". Zwyciężczyni w kategorii "Ja i moje życie" przyjechała z bohaterką blogu MajTeczki zmagania z grawitacją, czyli dwuletnią córeczką Mają, która urodziła się z zespołem Downa.

W konkursie Blog Roku przyznawane są corocznie wyróżnienia specjalne dla osób, którzy wywarły znaczący wpływ na polską blogosferę. Podczas uroczystej gali wręczał je prezes Onet.pl Łukasz Wejchert.

W tym roku otrzymali je aktorka Krystyna Janda (nieobecna na gali), najstarsza polska blogerka Halina Bieżuńska oraz znany bloger piszący o nowych technologiach i internecie Grzegorz "Antyweb" Marczak. Pojawienie się 87-letniej eleganckiej damy na scenie wywołało ogromne owacje. Blogerka Halna była wyraźnie wzruszona wyróżnieniem specjalnym i miała łzy w oczach.

Gwiazdą gali finałowej konkursu Blog Roku 2008 był zespół Audiofeels, znany m.in. z programu "Mam talent".

Kompletna lista zwycięzców konkursu znajduje się na stronie głównej serwisu Blog Roku 2008.

Relacja z gali Konkursu Blog Roku 2008

- Jestem w szoku, nie spodziewałam się głównej wygranej w... »

Poznaliśmy laureatów konkursu Blog Rok...

14-letnia Patrycja wygrała konkurs Blog Roku 2008. Kapituł... »

Kto zostanie blogerem 2008 roku?

Wieczorem wielki finał czwartej edycji Konkursu Blog Roku... »

Poczet blogerów polskich

Blogowali już wtedy, kiedy większość nie miała pojęcia o... »

Blogi zmieniły ich życie

Wawrzyniec Prusky wydał książkę, Mi:) dostała pracę, ... »
Copyright by Onet.pl | Organizatorem konkursu jest logo