Wybieramy Blog Roku 2008
Szukaj bloga:
OK

Artykuły

Blogi zmieniły ich życie

Wawrzyniec Prusky wydał książkę, Mi:) dostała pracę, a Gofer73 stała się wzorem do naśladowania dla wielu rodziców. Różni ich niemal wszystko, łączy jedno - wszyscy zostali zwycięzcami kolejnych edycji Konkursu Blog Roku.
Blog Roku.

Wawrzyniec Prusky

Zwycięzca pierwszej edycji Konkursu Blog Roku - w 2005 roku, rok później sam został jurorem. .onet-ad-main2-box { display: none }

Pseudonim Wawrzyniec Prusky pochodzi z filmu Stanisława Barei "Miś". Wawrzyniec (alter ego autora) opisuje w humorystyczny sposób losy zwyczajnej rodziny. Wawrzyniec pisze zawsze w trzeciej osobie ("bo tak zaczął i tak mu już zostało"), obok niego występują żona (Mżonka) oraz dwoje dzieci (Dziedzic i Potomka). "Krótkie historyjki inspirowane życiem" przysporzyły Wawrzyńcowi tysiące czytelników. To jeden z najpopularniejszych blogów w Polsce. Doczekał się także książkowej wersji, zatytułowanej "Jędrne kaktusy".

Mi:)

Jej osobisty pamiętnik, zatytułowany "Angel in Red" wygrał Konkurs Blog Roku w 2006 roku. Rok wcześniej blog Mi:) znanej także jako "blond-bond" został wyróżniony zarówno przez jurorów, jak i internautów, ale zabrakło mu kilku głosów do podium.

"Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne dostaną się wszędzie" - brzmi motto jej blogu. Mi:) przyznaje się do tego, że uprawia "totalny ekshibicjonizm" na swoim blogu, dlatego zerwanie z anonimowością po zdobyciu głównej nagrody, było dla niej dużą próbą charakteru. Jak się okazuje, absolutna szczerość może czasem przynieść wymierne korzyści, Mi:) dostała pracę dzięki temu, że jej obecnemu szefowi spodobał się blog, który podczytywał ukradkiem przez ramię żony.

Gofer73

Zwyciężczyni ostatniej, ubiegłorocznej edycji Konkursu Blog Roku. Po raz pierwszy konkurs odbywał się dla całej polskojęzycznej blogosfery.

Bohater blogu, Szymon vel Precel, ma trzy lata i rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną. Okazuje się, że życie z nawet bardzo chorym dzieckiem może być pełne radości i ciekawych pomysłów. Autorka ujmuje temat w sposób osobisty, a jednocześnie pozbawiony czułostkowości i rozczulania się nad sobą. Gofer73 tworzy coś w rodzaju poradnika dla rodziców niepełnosprawnych dzieci, z którego wiele można dowiedzieć się nie tylko o chorobie, ale i o naszej rzeczywistości, widzianej z perspektywy kogoś, kto stanął twarzą w twarz z obcym niemal dla wszystkich (także dla lekarzy) problemem i musiał stawić mu czoło.

Jak narodził się pomysł założenia blogu, jak blogowanie wpłynęło na ich życie, jak zareagowali na wiadomość o wygranej – posłuchaj rozmowy z laureatami konkursów Blog Roku.

Zobacz nagranie

Konkurs Blog Roku odbywa się już po raz czwarty. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, otwarta jest dla wszystkich polskojęzycznych blogów, niezależnie od miejsca blogowania.

Konkurs polega na wybraniu 15. zwycięskich blogów: dziesięciu Najlepszych Blogów 2008 roku w 10. kategoriach tematycznych, dwóch Blogów Blogerów oraz Blogu Roku 2008 i Wyróżnień Głównych. Wyboru dokonają internauci - w głosowaniu oraz specjalnie powołana Kapituła Konkursu, w skład której weszły osobowości ze świata kultury i mediów.

Każdy założyciel polskojęzycznego bloga może zgłosić go do Konkursu. Szczegóły na stronie Konkursu Blog Roku 2008.

Relacja z gali Konkursu Blog Roku 2008

- Jestem w szoku, nie spodziewałam się głównej wygranej w... »

Poznaliśmy laureatów konkursu Blog Rok...

14-letnia Patrycja wygrała konkurs Blog Roku 2008. Kapituł... »

Kto zostanie blogerem 2008 roku?

Wieczorem wielki finał czwartej edycji Konkursu Blog Roku... »

Poczet blogerów polskich

Blogowali już wtedy, kiedy większość nie miała pojęcia o... »

Blogi zmieniły ich życie

Wawrzyniec Prusky wydał książkę, Mi:) dostała pracę, ... »
Copyright by Onet.pl | Organizatorem konkursu jest logo